Який полікарбонат вибрати для козирків та навісів?

Полікарбонат завойовує все більшу популярність у сфері будівництва, як промислового, так і приватного. Ті, хто вже скористався цим унікальним матеріалом, не лише з теорії знають про його переваги над іншими матеріалами. Зокрема, над склом, яке він поступово витісняє із ринку будівельних виробів. Майже не поступаючись звичайному склу у здатності пропускати світло, полікарбонат виграє завдяки таким його якостям:

– міцність;

– легкість;

– гнучкість;

– зручність у монтуванні;

– захист від ультрафіолетового випромінювання;

– оптимальне навантаження на конструкцію;

– тепло- та шумоізоляційність;

– стійкий до високих і низьких температур та їхніх перепадів;

– пожежостійкість, завдяки чому він не займається, а тліє.

Поєднання в одному промисловому виробі усіх цих якостей, взаємовиключних для інших матеріалів, і робить його незамінним на нинішньому промисловому та будівельному ринках. Знайшовши широке застосування (наприклад, покриття теплиць), він став популярним матеріалом і для будівництва арок, навісів, козирків над входом в приміщення. Він користується особливим попитом в автомобілістів. Залишаючи під навісом з полікарбонату автомобіль, вони можуть бути спокійними за безпеку його кузова. Адже це полімерне покриття захищає авто від механічних та інших пошкоджень, якими йому загрожують град, сніг, каштани, тощо.

Який полікарбонат вибрати для навісу чи козирка?

Вичерпну відповідь на це запитання вам нададуть кваліфіковані продавці цього виробу, які давно працюють на ринку. Між тим, збираючись купувати полікарбонат, варто володіти хоч би загальною інформацією про його особливості.

По-перше, серед полімерних виробів є такі, які створюються з первинної сировини, а є товар, вироблений із другорядної сировини. Звичайно, що другі коштують дешевше. Між тим, вони не володіють тими унікальними якостями, які властиві справжньому полікарбонату, виготовленому відомими виробниками із полімерних гранул.

По-друге, враховуйте різницю характеристик, яка існує між різними видами полікарбонату – монолітним та стільниковим (сотовим). Є ще профільний (хвилястий, шиферний) варіант цього виробу, який вважать різновидністю першого. Він, щоправда, користується меншою популярністю.

Монолітний полікарбонат є суцільним, однорідним литим полімерним листом, який нагадує скло. Він важчий і міцніший за стільниковий (сотовий), довше служить і, відповідно, дорожчий. Другий – всередині пустий, скріплений ребрами жорсткості, його профіль нагадує бджолині стільники (звідси і його назва). То ж при виборі виду полікарбонату врахуйте особливості його застосування і призначення. Перш за все, міцність та інші характеристики конструкції. Аби не придбати неякісний, сурогатний виріб, врахуйте основні технічні параметри справжнього полімеру.

Порівняльні характеристики різних видів полікарбонату

Монолітний:

– стандартна ширина листа – 2050 мм;

– довжина панелей – 3050 мм;

– питома вага панелі – 7.2 кг/м2;

– радіус (мінімальний) вигину панелі – 0.9 м;

– здатність чинити супротив тепловіддачі – 02 м²°С/т;

– коефіцієнт світлопропускання – 85 %;

– термін служби – 25 років.

Стільниковий (сотовий):

– стандартна ширина листа – 2100 мм;

– довжина панелей – 6000 та 12000 мм;

– питома вага панелі – 1.3 кг/м2;

– радіус (мінімальний) вигину панелі – 1.05 м;

– здатність чинити супротив тепловіддачі – 0.28 °С м²°С/т;

– коефіцієнт світлопропускання – 82 %;

– термін служби – 10 років.

Вибираючи між двома видами полікарбонату, врахуйте не лише їхні технічні параметри, а й декоративні особливості, які впливають на дизайнерські можливості застосування. Не останню роль при виборі полімерного виробу грають стилістичні особливості металоконструкції.

Вважається, що монолітний полікарбонат надає більше можливостей для пошуку різних оригінальних рішень. Не останню роль грає і колір полімерного листа. Його підбирають, враховуючи як суб’єктивні фактори – ваша прихильність до певної кольорової гами, так і об’єктивні – особливості ландшафту та навколишніх будівель.

Запись опубликована в рубрике Важное. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий